Ma tahtsin aastake tagasi käima lükata Mustamäe kogukonnaliikumist, aga jäin just siis haigeks, kui väiksema seltskonna olin kokku saanud. Selle sama haigestumise järelmõjudega tegelen siiani.

Õnneks tiksus kogukonnaliikumise idee ka teistel mõttes. Hakkajad noored naised panid pead kokku ja nii sündisid isevärki kogukonnaüritus Hoovi basaar ja Mustamäe Aed MANKi hoovis.

Sellesuvine Hoovi Basaar oli järg eelmisel aastal toimunud üritusele Hoovi Häng. Korraldajad soovivad elu sisse puhuda kohalikule seltsielule Siili tänava kandis. Usun, et sama kandi inimesed said paremini tuttavaks.

Eile õhtul oli aed juba päris lopsakas

Mustamäe kogukonnaaed on linnaaed, kuhu on oodatud nii rohenäpud kui kõik teised asjahuvilised. Meie Lassiega oleme ilmselt need teised asjahuvilised, sest aiandusest teame mõlemad üsna vähe. 😉 Ometi saame me hakkama ja esimene tillisaak on juba ära söödud.

Mustamäe aias käib rahvas koos igal esmaspäeval õhtusel ajal. Teistel päevadel vaatab igaüks ise, mis kell oma taimekestele vett viib.

Eelmisel nädalal harvendasime emaga koos porgandeid

Lassiega koos oleme käinud ka Lasnaidee üritustel. Oleks väga äge, kui samaväärne kogukondlik liikumine saaks teoks ka Mustamäel. Ja loodame, et keegi köögiviljasaaki pihta ei pane.

Eile õppisime tegema kompostihunnikut

Linnaaiad ei ole midagi enneolematut ja Tallinnale või Mustamäele ainuomast. Oleme linnaaedasid külastanud ka Helsingis ja Tartus.

Laagna aed Lasnamäel 2018. aastal
Aed Helsingis